تبلیغات
***طب سنتی*** - دانستنی های مفید درباره چشم
***طب سنتی***
♥♥♥♥طبیعت میراث گذشتگان و حق آیندگان است.♥♥♥♥
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این جانب موسی ظروفی با داشتن مدرک رسمی طب سنتی از انجمن طب کل نگر ایران و موسسه حجامت ایران مفتخرم که یه هم نوعان خودم کمک و با راهنمایی خود به آنها سلامتی ببخشم و هدف من از این وبلاگ آشنایی هر چه بیشتر مردم با انواع طب ها و کاربرد های آن،مزاج شناسی،نسخه پیچی و درمان بسیاری از بیماری های ناعلاج خود با طب سنتی می باشد.

مدیر وبلاگ : موسی ظروفی
نویسندگان
* بعضی از بیماریهای چشمی نظیر آب سیاه و رتینوپاتی دیابتی ممکن است تا مراحل پیشرفته بیماری بدون علامت باشند؛ لذا معاینات دوره ای چشم پزشکی حتی زمانی که ظاهرا سالم هستید، الزامی است و در تشخیص زودرس بیماری و درمان به موقع کمک می کند.
* استفاده زیاد از کامپیوتر می تواند منجر به خشکی و خستگی چشم شود.لذا توصیه می شود بهنگام کار با کامپیوتر بدفعات بیشتری پلک بزنید و هر از چند گاهی فاصله دورتری را نگاه کنید.
* استفاده از عینک و یا لنز تماسی نمی تواند جلوی ضعیف تر شدن چشم شمارا بگیرد و یا باعث بهبود ضعیفی چشمتان شود؛ بلکه فقط تا زمانی که عینک یا لنز روی چشمتان است، دید واضحی دارید.
* عدم استفاده از عینک یا لنز ارتباطی با بیشتر شدن شماره چشمتان ندارد.
* هویج سرشار از ویتامین A است ولی مصرف آن نمی تواند شماره چشم شمارا کم کند و یا جلوی ضعیف تر شدن شماره چشمتان را بگیرد.
* سیگار در بسیاری از بیماری های شایع و وخیم چشم نطیر: پوسیدگی لکه زرد شبکیه ناشی از سن ( دژنرسانس ماکولا)، گلوکوم (آب سیاه) ، کاتاراکت(آب مروارید) و تنبلی چشم (آمبلیوپی) به عنوان ریسک فاکتور (عامل خطرساز) محسوب می شود. بسیاری از این بیماری ها منجر به کاهش غیر قابل برگشت بینائی می شوند.
* مصرف الکل می تواند تأثیرات منفی کوتاه مدت بر بینائی داشته باشد. . زمانی که سطح الکل خون به مقادر قانونی برسد و یا از آن تجاوز کند، بر درک عمق و دید شب اثر می گذارد؛ قضاوت دقیق فاصله اشیاء غیر ممکن می شود؛ بینائی تار شده و یا به علت ضعف عضلات چشم و عدم توانائی آنها در تمرکز روی اشیاء ممکن است فرد دو بینی پیدا کنید.
* تماشای تلویزیون، فیلم و مانیتور کامپیوتر از فاصله نزدیک به چشم آسیب نمی رساند؛ بلکه ممکن است فقط باعث خستگی و سردرد شود.
* پیر چشمی، قسمتی از روند طبیعی افزایش سن است و باعث بروز سایر بیماری های چشمی نمی شود.
* بعضی از بیماری های چشمی نظیر عیوب انکساری (نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم) ، آب سیاه، انواعی از آب مروارید، انحراف چشم، کور رنگی و ....... می تواند ارثی باشد. لذا در صورت داشتن سابقه خانوادگی معاینات دوره ای چشم توصیه می شود.
* زدن عینک و لنز تماسی با شماره نادرست و یا عدم استفاده از عینک با عث ضعیف تر شدن نمره چشم نمی شود.
* مطالعه در تاریکی یا روشنایی کم باعث ضعیف شدن چشم نمی شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
          
جمعه 22 مرداد 1389

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی.

Online User


p30web
کد HTML:
کد HTML: